Dne 23. 12. 2022 byl spuštěn web Xoogle.cz. Jedná se o svobodný projekt vycházející z open-source projektu LibreX. Byl jen upraven, aby byl použitelný pro českého uživatele. Cílem Xooglu je nabídnout uživatelům výsledky vyhledávání z Googlu, ale bez reklam, bez analytických nástrojů a jiných nástrojů sledující chování uživatele na internetu. Jedná se tedy o vyhledávač respektující soukromí každého uživatele při vyhledávání.

Je Xoogle.cz anonymní?

Co se samotného webu Xoogle.cz s vyhledávačem týče, tak ten je zcela anonymní. Neukládá vaší IP adresu, nemá žádné nástroje pro vytváření statistik, provozovatel nesleduje vaše chování na internetu a vlastně nemá žádné informace o návštěvnosti Xoogle.cz. Na webu nebude v budoucnu nikdy umístěna ani žádná reklama!

Blog.Xoogle.cz je blog informující o vyhledávači Xoogle.cz, projektu LibreX a obsahuje tedy nástroj Google Analytics pro sledování návštěvnosti a také indexační nástroje pro umístění blogu do dalších vyhledávačů. Soukromí uživatele to však nijak neovlivní, protože data ukazují pouze základní informace o návštěvnosti a žádného uživatele není možné dále sledovat nebo lokalizovat. Vlastně Google Analytics se dnes nachází takřka na každém webu, který navštívíte.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *