Jsem velmi rád, že Xoogle.cz si za pár měsíců získal fanoušky. Nabízí svobodné výsledky z vyhledávače Google bez jakéhokoliv sledování uživatelů a otravných reklam. Někteří uživatelé se ale ptají, proč vlastně vyhledávač nefunguje v TOR Browseru sloužící pro anonymizaci. Důvod je jednoduchý, a to vyšší úroveň zabezpečení hostingu.

Můžeme být rádi, že u nás v ČR a SK se neválčí. Na území Ukrajiny denně umírají nejen stateční vojáci bojující za svobodu své vlasti, ale bohužel i civilisté… Válka probíhá i v kyberprostoru, a to se týká i mých webů. Jsem znám tím, že napadení Ukrajiny teroristickým Ruskem odsuzuji. Denně na mé weby, e-maily a další účty útočí nejčastěji právě IP adresy z Ruska. Nejčastěji jsou používány útoky Slowloris, DDoS a pochybný phishing. Na Telegram mi pak přišlo pár výhružek od Rusů a snahy mi podstrčit závadný software. Různé přijaté přílohy mají po bližším prozkoumání v sandboxech a Linuxu jasnou návaznost právě na Rusko.

Co tím chci říci?

Kvůli velmi častým útokům od napadení Ukrajiny bylo nutné se začít více chránit. Mnoho českých hostingů zavedlo různá vylepšená zabezpečení a zablokovalo všechny IP adresy Onionu (TOR Browseru). Seznam adres je volně dostupný na internetu. TOR je totiž zdarma, proto je hojně zneužíván hackery a různými podvodníky.

Dlouho jsem zvažoval, zda bych nespustil verzi vyhledávače, která by fungovala i v TOR Browseru a se všemi VPN službami. Nic ale není zdarma a musel bych do této verze vložit vlastní finance. Další problém je právě zabezpečení. Vyhledávač by se za chvilku stal terčem útoků, pravidelně by mohl padat a musel bych řešit další vzniklé problémy…

Co když chci ale Xoogle používat s anonymizačními nástroji?

Xoogle.cz na rozdíl od jiných vyhledávačů je opravdu anonymní. Sám nevím, kolik lidí ho ve skutečnosti denně využívá. Ve službě totiž není žádný analytický nástroj. Vyžadována není ani žádná registrace, nikde není uchováváno vaše vyhledávání a ukládány nejsou ani žádné IP adresy. Anonymizace tedy není potřeba, ale samozřejmě z vyhledávače jste odkazováni na jiné weby ve výsledcích, kde už tomu může být jinak. Pokud chcete používat Xoogle.cz s anonymizací VPN službami a různými blokátory, tak můžete používat nějakou kvalitní VPN službu. Denně Xoogle.cz používám se službou ExpressVPN. Vyzkoušet si ji můžete v tomto odkazu na 30 dní zdarma.

Všem děkuji, že Xoogle.cz používáte a máte ho rádi. Děkuji také za pochopení…

Případný kontakt:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *