Chytré hodinky dnes umí i připojení k internetu, které se hodí pro streamování hudby bez nutnosti mít u sebe mobil, pro rychlé zjištění jízdních řádů a je možné si prohlížet i webové stránky. Samozřejmě prohlížení stránek na malých displejích není ideální, ale v nutných případech to možné je. Vyzkoušel jsem to na hodinkách Huawei Watch 4 Pro, kde je možné vyhledávat i naším svobodným vyhledávačem Xoogle.cz. 😉

Není to tak dávno, co vyhledávač Xoogle prošel menší, ale významnou aktualizací. Ta nezahrnula jen opravy chyb, ale i vyhledávání obrázků bez cenzury a implementaci opensearch. Díky této implementaci je možné si vyhledávač Xoogle.cz nebo slovenskou verzi sk.Xoogle.cz nastavit jako výchozí vyhledávač v prohlížečích založených na Chromiu. Užít si ho tedy může takřka každý a denně jej používám na notebooku v prohlížeči Brave, různých mobilech v prohlížeči Brave, Bromite a dalších.

V hodinkách Huawei není žádný oficiální internetový prohlížeč, ale operační systém HarmonyOS je založen na jádru systému Android 12. Snadným postupem je možné do hodinek nainstalovat Android aplikace. Vyzkoušel jsem více internetových prohlížečů a nejlépe asi funguje prohlížeč Bromite. Ten vypadá stejně, jako Google Chrome, ale uživatele nijak nesleduje, poskytuje mu více soukromí a i malému displeji hodinek se snaží přizpůsobit tak, aby prohlížeč fungoval obstojně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *